WEBMASTER''DJ JERO'Header Banner Made with MyBannerMaker.com! Click here to make your own!
Create your own banner at MyBannerMaker.com!

   
  dj zone
  Home
 
 

pershendetje

Numark Hybrid Giradischi/CDJ = x2ckemi une jam dj jero punoj si dj ne nje disko ne vlore.ketu do te kemi mundesi te ndajme bashke idete per kenget  e ndyshme,te degjojme kenget e njeri  tjetrit dhe shume gjera te tjera


  

C'ESHTE DEE JAY 

 

C'eshte nje dj! nje dj eshte nje producent muzike,nje perpunus muzike me sakte.dj jane te llojeve te ndryshme.Ka nga ata dj qe luajne house,nga ata te hip-hopit etj por dj me te shumte dhe me te preferuarit jane ata te housit.Disa nga dj me fame boterore jane dj tiesto,dj prezziozo,nicola fassano,d-breeze,dj aligator,dj darude
ja edhe disa dj shqiptar''Dj Deni(tirane)Dj Vinny(Vlore),Dj Besi(tirane)etj
APARATURAT

Kryesoret jane pllakat,mixer,kufje,amplifikator,bokse,etj
nje dj profesional duhet te kete nje studio te tijen ku prodhon muzike,por per te aritur deri tek studio duhet shume mundim sepse ajo kushton gati 50 mije euro

  1. KETO QUHEN PLLAKA DHE SHERBEJNE PER TE LUAJTUR MUZIKEN,PER EFEKTE TE TJERA SI GERIVISHTJE ETJNumark TTi USB


  2. KY ESHTE MIXERI I CILI MBAN TE TERA EFEKTET PER TE REMIIXUAR KENGE DHE JO VETEM,Mackie d4 PROhapesiradj.page.tl/APARATURAT.htm

HISTORIA
Fillmi i vertete i aktivitetit te dj filloi me hapjet e te parave diskoteka,cioe ne France nen diktaturen Naziste.Regjimi ne fakt nuk e shikonte me sy te mire shtrirjen e veprave diskografike te armikut amerikan keshtu qe nuk mmund te degjoje disqet e tyre...ne kete menyre linden diskotekat e para ne te cilat luhej jazz dhe blues qe vinin nga konitinenti tjeter.natyrisht duhej dikush qe te luante keta disqe dhe shpejt ai do te ishe ''dj''me daljen e diskotekave dhe eksportimin .detyra e dj ishte te vinte disqet njeri pas tjetrit (blere nga lokalet)dhe te bejne lajmerime me mikrofon dhe rroga ishte njesoj ose me e vogel se ajo e nje baristi.

Google
Comments on this page:
Comment posted by Cheap UGG Boots, 11/11/2013 at 12:11pm (UTC):
Hey there! I've been following your site for some time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Dallas Tx! Just wanted to tell you keep up the good work!

Comment posted by duduhrened, 07/07/2009 at 3:34pm (UTC):
Nice Post ! www

Comment posted by:11/12/2008 at 7:49pm (UTC)
servisoft
servisoft
Offline

po perktheje mo jero edhe ne anglisht

Comment posted by:10/11/2008 at 9:39am (UTC)
koottalavillage
koottalavillage
Offline

Dear Friend,
I could not the language. I could not understand how to go with the website and understand the purpose. All these because of language only.

Comment posted by dj jero, 09/13/2008 at 9:00am (UTC):
miresevini,kenaqeuni dhe per cdo informacion ose shqeetsim me kontaktoni ne ''jeris_93@live.com''
who want to be parner with contact me in that adreess.Add comment to this page:
Your Name:
Your website URL:
Your message:

 
  Today, there have been 1 visitors (8 hits) on this page! TE GJITHA TE DREJTAT E REZERVUARA''DJ JERO''  
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=
kontakt ''JERIS_93@LIVE.COM''